Wybór tunelu foliowego
Skuteczne działanie tunelu foliowego jest zależne od wykorzystanego rodzaju folii. Na jakie rozwiązanie postawić? Czym się kierować podczas doboru? Co dają foliaki w ogrodzie?
Tunel foliowy w ogrodzie
Do wyboru mamy perforowaną folię lub folię bez perforacji. Ta pierwsza posiada drobniutkie otwory, które mają za zadanie zwiększyć cyrkulację powietrza we wnętrzu namiotu. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko chorób grzybiczych i nie musimy tak często wietrzyć tunelu. Minusem jest to, że taka folia gorzej poradzi sobie z zachowaniem tej samej wilgotności oraz temperatury. W innym wypadku posłuży nam folia bez perforacji, jaką należy często wietrzyć.
Szeroki wybór foliaków
Na rynku znajdziemy sporo modeli o różnych wielkościach. Niektórzy preferują tak duże foliaki, jak szklarnie, a inni wolą postawić na mniejsze rozwiązania. Niski tunel foliowy da nam wygodę w amatorskiej uprawie roślin. Szybko się nagrzewa, natomiast wysoki tunel przyda się przy roślinności o większych rozmiarach. W tunelu łatwo będziemy się poruszać i wykonywać wszelkie czynności pielęgnacyjne roślin. Nie bez znaczenie jest ustawienie w ogrodzie tunelu foliowego. Trzeba zadbać o miejsce nasłonecznione i dobrze osłonięte od wiatru. Inwestycja powinna opierać się na dobrej jakości tunelu ogrodowego, co pozwoli znacznie przyspieszyć plony w przydomowej uprawie.
Foliaki to skuteczne rozwiązanie do każdego ogrodu. Gdzie zakupimy takie konstrukcje? Sporym uznaniem cieszą się zakupy online, które wykonamy w internetowym sklepie. Ponadto, doradztwo sprzedawcy jest w tym wypadku na wagę złota. Dzięki temu wybór foliaka będzie znacznie łatwiejszy, a my zachowamy komfort w ogrodzie.