Co wpływa na popularność sansewierii?

Sansewieria jest również nazywana wężownicą lub też językiem teściowej. Pochodzi ona głównie z obszarów Afryki oraz z cieplejszych rejonów Azji. Warto podkreślić, że największą zaletą tej rośliny jest fakt, że ma ona zdolność oczyszczania powietrza. Jest to szczególnie przydatne w przypadku osób chorych, starszych oraz rodziców małych dzieci.

Co wpływa na popularność sansewierii?

Sansewieria jest bez dwóch zdań bardzo popularną rośliną – tu jej przykłady – i wiele osób zakupuje ją do swoich domów i mieszkań. Jest to związane z pewnością z w miarę łatwą pielęgnacją, która skupia się głównie na dostępie do światła oraz na regularnym podlewaniu i zapewnieniu odpowiedniej gleby roślinie. Warto jednak zaznaczyć, że sansewieria słynie ze swoich właściwości oczyszczających. Jest ona w stanie poprawić jakość powietrza zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Jeżeli więc komuś zależy na poprawie jakości powietrza w sposób naturalny oraz tańszy od dobrych oczyszczaczy to sansewieria z pewnością jest znakomitym wyborem. Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach ciężko o dobre powietrze i warto zakupić taką roślinę nawet, gdy jest się młodym, w pełni zdrowym człowiekiem.

Sansewieria pielęgnacja – czy podlewanie roślinny jest skomplikowane?

Kluczem do sukcesu uprawy sansewierii jest na początku zapewnienie odpowiedniej gleby. Ta roślina najlepiej czuje się w ciężkich oraz żyznych glebach z dodatkiem kompostu, ziemi inspektowej lub też z dodatkiem gliny lub piasku. Przechodząc do podlewania warto wspomnieć, że w teorii może się to wydawać banalnie proste. Bo co niby można zrobić źle? Wiele osób początkujących niestety traci swoje rośliny przez nieprawidłowe podlewanie. Jeżeli chodzi o sansewierię, to nie może mieć ona ani za sucho ani za mokro. Przelana roślina może bowiem zgnić. Jednak w sytuacji, gdy zauważymy, że roślina dostała za dużo wody można ją uratować dzięki szybkiej reakcji. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest przesadzenie rośliny do nowej, suchej ziemi. Jeżeli natomiast chodzi o przesuszenie, to przy szybkiej reakcji również można uratować sansewierię. Należy w takim przypadku podlewać roślinę trochę częściej, ale trzeba być nadal ostrożnym, aby nie przelać kwiatka. Kluczem do sukcesu w przypadku opisywanej rośliny jest regularność odnośnie czasu, jak i ilości dostarczanej wody.

Sansewieria pielęgnacja – nawożenie oraz dostęp do światła

Jak już wyżej pisaliśmy, sansewieria potrzebuje dobrej jakości ziemi oraz regularnego podlewania. Kolejnym aspektem dbania o roślinę jest odpowiednie nawożenia. W sklepach można nabyć preparaty przeznaczone dla poszczególnych gatunków. Ważną jednak sprawą jest to, że sansewieria nie może otrzymać nadmiaru nawozu, gdyż zgnije. Jednak, gdy taka sytuacja się wydarzy należy jak najszybciej przesadzić roślinę do nowej, świeżej i dobrej jakości gleby. Kolejnym ważnym aspektem w pielęgnacji sansewierii jest dostęp do światła naturalnego. Mowa tutaj oczywiście o słońcu. Zbyt mało światła może bowiem skutkować obumarciem listków i kwiatków, które występują w niektórych gatunkach.